Tvoříme pro děti - víčkové pexeso

Dnes máme tip na PEXESO k procvičování BAREV, které jednoduše vyrobíte ze zavařovacích víček a barevného pěnového papíru. Pojďme na to. 


K vytvoření pexesa budete potřebovat:
  • sudý počet zavařovacích víček,
  • barevný pěnový papír
  • tavnou pistoli

Nejdříve si z pěnového papíru vystřihneme dvojice koleček stejných barev o velikosti, která padne do vybraných zavařovacích víček.

Pěnový papír jsem tentokrát použila tento s reliéfem z e-shopu Pěnové hračky, který je silnější a navíc si díky jeho vzoru mohou menší děti procvičit i jemnou motoriku.

A pak už jen stačí kolečka z pěnového papíru vlepit tavnou pistolí do zavařovacích víček. Víčka můžete zvolit v jakékoliv velikosti. Jediné, co je potřeba dodržet, je, aby byla všechna stejná. Když bude každé jiné, pexeso nebude fungovat, protože si děti budou pamatovat spíš vzory víček než barvy uvnitř. 

A hra může začít. 

Tolik náš dnešní tip na procvičování barev. Jemnou motoriku a barvy můžete procvičit i u dalších pěnových her, jako třeba moje první sudoku, pěnové domino nebo protáhnout tělo u hry láva.

Autor: Tvoříme pro děti .cz

banner_výrobce_úzký

JSME ČESKÝ VÝROBCE

Pěnový materiál vyrábíme a zpracováváme už přes 20 let.

Naše výrobky si sami navrhujeme, tak aby měnily dětské pokoje v království. Máme rádi minimalistický design.
Produkty navrhujeme s ohledem na udržitelnost.

Vyrábíme sériově i na zakázku.

Nejnovější hodnocení produktu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení