Doba doručení může přesáhnout 30 dní. Jedná se především o produkty s touto barevností: bílá, světle šedá, šedá, růžová, modrá, tm. modrá, tm. zelená a černá. Děkujeme za trpělivost.

Tvoříme pro děti - víčkové pexeso

Dnes máme tip na PEXESO k procvičování BAREV, které jednoduše vyrobíte ze zavařovacích víček a barevného pěnového papíru. Pojďme na to. 


K vytvoření pexesa budete potřebovat:
  • sudý počet zavařovacích víček,
  • barevný pěnový papír
  • tavnou pistoli

Nejdříve si z pěnového papíru vystřihneme dvojice koleček stejných barev o velikosti, která padne do vybraných zavařovacích víček.

Pěnový papír jsem tentokrát použila tento s reliéfem z e-shopu Pěnové hračky, který je silnější a navíc si díky jeho vzoru mohou menší děti procvičit i jemnou motoriku.

A pak už jen stačí kolečka z pěnového papíru vlepit tavnou pistolí do zavařovacích víček. Víčka můžete zvolit v jakékoliv velikosti. Jediné, co je potřeba dodržet, je, aby byla všechna stejná. Když bude každé jiné, pexeso nebude fungovat, protože si děti budou pamatovat spíš vzory víček než barvy uvnitř. 

A hra může začít. 

Tolik náš dnešní tip na procvičování barev. Jemnou motoriku a barvy můžete procvičit i u dalších pěnových her, jako třeba moje první sudoku, pěnové domino nebo protáhnout tělo u hry láva.

Autor: Tvoříme pro děti .cz