Otevřeli jsme čtvrté okénko adventního kalendáře. Tento týden pro Vás máme slevu 15% na nezlevněné produkty. Promokód: vanoce15. Akce platí od 27.11. do 3.12.

Tvoření

Blog Zrzky tvoří Vánoční přání
Čím dál víc řešíme, co k běžným dárkům babičkám a dědečkům na Vánoce (narozeniny, svátky...) přibalíme. Jak děti rostou přímo se vybízí, aby něco vyrobily. Klárka je hodně tvořivá a všechny ty věci s výrobou, kreslením a vystřihováním ji baví, má bezvadné nápady, Kubík se většinou nechá strhnout. Letos máme nachystané velké obrázky, které jsme zasadili do obřích rámečků z Ikey. Ale chtělo by to i přáníčko. Tak jsem lovila inspiraci a jedno superrychlé a přitom efektní vám ukážu.
 
Mimochodem je naprosto úžasné, co nám internet dává. Já si sice občas pohrávám s myšlenkou, být nějakou dobu offline. Někdy mě to totiž strhne a já se přistihnu, že sedím s Matějem na zemi, on si hraje a já držím v ruce ten blbej mobil. A vlastně nic důležitého neřeším. Nejhorší jsou sociální sítě, tam se člověk zapomene, ztratí a může dokonce totálně zabloudit. A to si pořád myslím, že to mám hodně pod kontrolou a nejsem ten tip, co by na IG sledoval tisíce influencerů. Jenže internet je i absolutní bomba. V mžiku najdeme, jak nakreslit tyranosaura, kdo má dnes svátek, kdy se zavírá v legálně pod barákem, co to Kubík objevil v lese za bobulky, nebo stáhneme pracovní list. Internet nabízí inspiraci, možnosti, zjednodušuje nám život. Je součástí našeho dnešního světa, což je třeba přijmout. K těmto kreativním věcem ho využíváme s dětmi velice často.
 
Odbočila jsem. Tak teda jdeme na ta vánoční přáníčka. Jednoduchá a hezká.
 
 
SEZNAM VĚCÍ, KTERÉ JSEM NA VÁNOČNÍ PŘÁNÍ POTŘEBOVALA
 
  • 1/2 A4 tvrdého papíru
  • Zlatý papír, příp. nějaký jiný hezký (barevný, reliéfní, potištěný...)
  • Raznice na papír požadovaného tvaru (fajn jsou hvězdy, vločky...)
  • Nůžky, lepidlo, pravítko, příp. tavící pistole

Postup je jasný. Polovinu papíru jsem přehnula v polovině, aby se vytvořilo přání. Příprava trojúhelníků z pěnovky mi dala nejvíc zabrat. Trojúhelníky by v ideálním případě měly být pravoúhlé a rovnoramenné, s čímž dětem určitě budete muset pomoct. Anebo to nechejte na nich a bude to trošku punkovej stromek. Já rozměřila a vystřihla 4 x dva páry trojúhelníků z fialového pěnového papíru - každý pár je o 1 cm delší než jeho sousední. Ze zlatého papíru jsem raznicí vytlačila několik hvězdiček. A pak už jsem jenom lepila. Trojúhelníky se trochu překrývají, přáníčko tak vypadá hezky plasticky. Lepila jsem jenom papírem, zpětně bych radši sáhla po tavné pistoli. Na vrchol stromku jsem lupla jednu hvězdu, ostatní na nebe. A je to.

Tvoříme pro děti - Semafory z pěnovky a kartonu

Ve výbavě žádného malého motoristy nesmí chybět SEMAFOR, a tak jsem ho Martínkovi vyrobila. Vyrobila jsem semafor pro dopravní prostředky i pro chodce. Pojďte se podívat na podrobný návod.

 

 

K výrobě semaforů jsem použila karton z krabice, magnetickou fólii, pěnový papír a podpalová dřívka.

 

Nejdříve jsem z pevnějšího kartonu vystřihla tvar semaforu a horní část jsem polepila samolepící magnetickou fólií.

 

 

Z barevného pěnového papíru jsem vystřihla figurky chodců. Ke “světlům” jsem využila pěnová kolečka. Vše jsem opět podlepila magnetickou fólií.

 

 

Díky magnetické fólii figurky i “světla” na semaforech drží a dají se jednoduše vyměňovat dle potřeby.

 

 

Horní část semaforů byla kvůli fólii těžší než spodní, a tak jsem “sloup” podlepila z obou stran podpalovými dřívky.

 

 

Důležité je lepit dřívka až těsně k fólii, aby tam nebyla mereza a semafor se nelámal. Dřívka na karton jsem lepila tavnou pistolí.

 

Samotný stojánek jsem opět vytvořila z podpalových dřívek. Slepila jsem vždy tři dřívka k sobě Herkulesem a tak si vytvořila “lišty”. Mezi ně jsem tavnou pistolí přilepila “sloup” se semaforem.

 

Semafory Martínkovi udělaly radost. Věřím, že se zalíbí i vašim dětem. 

 

Tvoříme pro děti - HMATOVÉ KARTY: GEOMETRICKÉ TVARY

Díky dnešní pomůcce si děti procvičí poznávání GEOMETRICKÝCH TVARŮ za pomocí HMATU.

Hmatové karty: geometrické tvary

Každá z HMATOVÝCH KARET je vyrobena ze dvou vrstev kartonu, mezi nimiž je vlepen strukturovaný pěnový papír.

Hmatové karty: geometrické tvary

Na spodní vrstvu kartonu jsem vlepila “hmatovou vrstvu” (pěnový papír).

Hmatové karty: geometrické tvary

Do horní vrstvy kartonu jsem vyřízla základní GEOMETRICKÉ TVARY.

Hmatové karty: geometrické tvary

Prořezané kartony jsem v závěru nalepila na podkladové karty s pěnovým papírem a je hotovo. Děti mohou prsty zkoumat jednotlivé tvary. S kartami můžete hrát i další hry: poznávat tvary poslepu jen hmatem, hledat předměty daného tvaru v místnosti i v přírodě, apod.

Hmatové karty: geometrické tvary

HMAT je důležitým pomocníkem v procesu dětského objevování světa už od miminek. Je dobré dávat dětem příležitosti zapojovat ho do učení i v pozdějším věku. HMATOVÉ KARTY vyrobíte jednoduše i na jiná témata. Stačí místo geometrických tvarů vyříznout do kartonu jakékoliv jiné obrázky nebo znaky (číslice/písmenka).

Tvoříme pro děti - MAGNETICKÉ HRY (NEJEN) DO AUTA

Asi všechny děti milují magnetky a hry s nimi. To, že se dílky magnetických her jen tak někam nerozsypou se dá dobře využít třeba při cestování. Vyrobila jsem tedy jednoduchou magnetickou tabulku a připravila čtyři různé hry, které můžete využít nejen v dopravních prostředcích.

Magnetické hry

Magnetickou tabulku, která slouží jako hrací podložka pro všechny aktivity, jsem vytvořila nalepením magnetické fólie na destičku z překližky. Tabulka má formát A4. Samolepící magnetickou fólii používám tuto. Destičku z překližky jsem použila tuto.

Magnetická tabulka

Jako první aktivitu jsem vytvořila MAGNETICKÉ PUZZLE lesních zvířat. Samolepky zvířat (tyto) jsem opět podlepila magnetickou fólií a následně každý obrázek rozstříhala na několik dílků.

Magnetické puzzle

K druhé aktivitě jsem využila BAREVNÁ NANUKOVÁ DŘÍVKA. Opět jsem je podlepila magnetickou fólií. Dítě z nich může skládat obrazce, tvary, barevné řady. Ať už podle předlohy či dle vlastní fantazie.

Magnetická nanuková dřívka

Ke třetí hře jsem využila kolečka z pěnového papíru. Opět můžeme tvořit barevné či logické řady, třídit dle barev, počítat je nebo skládat dle předlohy.

Magnetická kolečka z pěnového papíru

Poslední aktivita je vystřižená z časopisu PUNTÍK a opět podlepená magnetickou fólií. Děti skládají DOMEČEK z geometrických tvarů podle předlohy.

Magnetický domeček

Tolik naše nápady na MAGNETICKÉ HRY. Můžete je využít jako inspiraci pro vaše originální magnetické aktivity. Ať už je budete využívat na cestách nebo třeba doma na ledničce. 

Příjemnou zábavu při tvoření a hraní. 

Autor: Tvoříme pro děti

Tvoříme pro děti - Hmatové číslice

Při výrobě dnešní pomůcky jsem se inspirovala v Montessori pedagogice. Vytvořila jsem kartičky s číslicemi, které děti mohou zkoumat i hmatem. Pojďte se inspirovat.


Číslice jsou vyrobeny ze strukturovaného pěnového papíru, děti po nich mohou “jezdit” prstem, a tak jejich tvary zkoumat i hmatem. Tímto si nacvičují budoucí psaní.

Nejdříve jsem si v počítači připravila předlohu s číslicemi.


Předloha mi posloužila k tomu, abych měla jednotlivé číslice stejně velké. Každou z nich jsem vystřihla a zrcadlově obráceně (tiskem dolů) nalepila zespodu na pěnový papír.

Poté jsem číslice vystřihla i z pěnového papíru.

Následně jsem si připravila podkladové kartičky. Vystřihla jsem je z barevného papíru a zalaminovala. Barvy jsem volila tak, aby odpovídaly Montessori kódování.

V posledním kroku jsem číslice z pěnového papíru tavnou pistolí nalepila na kartičky.

Kromě zkoumání číslic hmatem se dají kartičky využít i k řazení za sebou, pojmenovávání čísel, poznávání poslepu, přiřazování příslušného počtu drobných předmětů a k dalším aktivitám.

Příjemnou zábavu. 

 

Autor článku: Tvoříme pro děti

Tvoříme pro děti - BAREVNÉ SUKY

Po delší době jsem k výrobě aktivity pro děti použila oblíbené DŘEVĚNÉ SUKY. V kombinaci s PĚNOVÝMI KOLEČKY vznikla pomůcka s více možnostmi využití, při které si děti procvičí (nejen) BARVY.

Kolečka  jsem jednoduše nalepila na dřevěné suky. Další možností jak si můžete kolečka vyrobit, je vystřihnout je z pěnového papíru a na suky nalepit pomocí tavné pistole. Od každé barvy jsem použila dvě kolečka.

 

  • Suky se tedy dají využít jako PEXESO.

 

  • Další variantou je obměna klasické hry ČÁP ZTRATIL ČEPIČKU. Suky rozprostřeme na podložku (papír, zem…). Pak říkáme básničku o Čápovi a dítě ukazuje na danou barvu.

 

  • Z barevných suků můžeme tvořit i ŘADY a dítě má za úkol poskládat stejnou řadu (či jiný obrazec) dle předlohy.

 

  • A pokud už barvy a jejich názvy ovládáme, můžeme se naučit jejich anglické názvy. Stačí, abychom při zmíněných hrách barvy pojmenovávali anglicky. 

 

Autor článku: Tvoříme pro děti

 

Tvoříme pro děti - VELIKONOČNÍ VAJÍČKA Z PĚNOVÉHO PAPÍRU

Dnes máme inspiraci na velikonoční tvoření s dětmi. Využili jsme vajíčka z pěnového papíru a pěkně jsme si s nimi pohráli. Pojďte mrknout.

Základem jsou tato vajíčka z pěnového papíru. Nejprve jsme je zdobili prstovými barvami. Zkoušeli jsme vždy jedno vajíčko natřít a barvu otisknout na druhé vajíčko. Vznikly zajímavé vzory. 

IMG_20200318_230004

 

Prstovými barvami můžete také na vajíčka vytvořit tečky nebo použít razítka a vytvořit další tvary. Vajíčka můžete také pokreslit fixami.

IMG_20200318_230029

 

K ozdobení vajíček můžete využít třeba krajku nebo zbytky látek, které přilepíte tavnou pistolí.

IMG_20200318_230047

 

Použít ale můžete i barevný pěnový papír. Třeba tato kolečka z pěnového papíru. Lepili jsme tavnou pistolí.

IMG_20200318_225935

 

Můžete také vytvořit líhnoucí se kuřátko. Jako podklad jsme použili strukturovaný pěnový papír, na něj po bocích nalepili “skořápku” a do vzniklé “kapsičky” vložili kuřátko.

IMG_20200318_225838

 

Poslední variantou je “vajíčko v trávě”. Na bílé vajíčko jsme nalepili “trávu” ze zeleného pěnového papíru a vajíčku přidali obličej.

IMG_20200318_225912

Tolik naše velikonoční tvoření. Takto nazdobená vajíčka můžete nalepit na špejle jako zápichy do osení nebo je můžete navléct na nit a pověsit do oken jako velikonoční výzdobu, případně z nich vytvořit řetěz. 

Přejeme příjemnou zábavu. 

 

Autor článku: Tvoříme pro děti

Tvoříme pro děti - BAREVNÉ PODLOŽKY

Dnes máme tip na velmi jednoduchou pomůcku k přiřazování barev. Nazvali jsme ji BAREVNÉ PODLOŽKY. Pojďme se podívat, jak se dají využít.

pěnového papíru jsem nastříhala barevná kolečka o velikosti CD.

Úkolem dítěte je přiřadit k podložce předmět stejné barvy.

Aktivitu můžete pojmout různými způsoby. Předměty si můžete dopředu nachystat a dítě jen přiřazuje. Může také předměty v místnosti hledat.

Můžete dítě vyzvat, aby přineslo CO NEJVÍCE předmětů konkrétní barvy. Nebo se zaměřit na KONKRÉTNÍ TYP předmětu (např. jen dřevěné kostky nebo jen předměty dané barvy začínající na konkrétní písmeno, apod.). U nás se z podložek ihned stala PARKOVACÍ MÍSTA pro vozový park.

 

Článek pro nás napsala Lucie z Tvoříme pro děti

Tvoříme pro děti- HASIČSKÉ AUTO

Dnes máme tip na tvoření z kartonu pro malé hasiče. Pojďte mrknout.

Hasičský set z kartonu

Základem jsou “HOŘÍCÍ DOMY”. Tvary domečků jsem vystřihla z kartonových krabic a s Martínkem jsme temperami nakreslili okna a dveře. Z některých oken a ze střechy šlehají plameny.

Hasičský set z kartonu

Žebřík jsme vyrobili z dřevěných lamelek a špachtlí. Lepili jsme tavnou pistolí.

Hasičský set z kartonu

Pam hasič je vystřižený z tohoto samolepkového sešitu a nalepený na vršek od PET lahve.

Hasičský set z kartonu

Samozřejmě nesmí chybět ani hasičské auto. Je to krabice natřená Balakrylem. Detaily jsou vystřižené z pěnového papíru a nahoru jsme nasadili žebřík.

Hasičský set z kartonu

Tolik náš dnešní tip na malý SET PRO MALÉ HASIČE.

 

Článek pro nás napsala: Tvoření pro děti

Tvoříme pro děti - SMYSLOVÉ DESTIČKY

Dnes máme tip na pomůcku pro miminka, která rozvíjí jejich smysly, především hmat a zrak, a také pomáhá procvičovat jemnou motoriku.

Pomůcku jsme nazvali SMYSLOVÉ DESTIČKY. K výrobě jsem využila tyto sololitové destičky a několik materiálů, zajímavých na dotek.

Jednotlivé materiály jsem nalepila tavnou pistolí na destičky. K první z nich jsem využila dřívka.

Dalším materiálem, který jsem použila, byl filc.

Hodně zajímavý materiál na dotek je samolepící suchý zip. Na jednu polovinu destičky jsem nalepila chlupatou část, na druhou tu drsnější. Dítě tak může vnímat kontrast mezi jednotlivými stranami destičky.

K další destičce jsem využila překližkové čtverečky, které jsem na ni nalepila ve vzoru šachovnice. Destička tak miminko přitahuje i pohledem.

Poslední destičku jsem polepila strukturovaným pěnovým papírem.

Destičky můžete položit před miminko, když “pase koníčky” a motivovat ho tak, aby déle vydrželo ležet na bříšku. Můžete mu destičky ukazovat postupně nebo před něj položit všechny zároveň. Větší děti mohou destičky držet v rukách, případně je pak použít i jako podložky pro masáž nožek. 

Nahoru
22 položek celkem
Zpět do obchodu
banner_výrobce_úzký

JSME ČESKÝ VÝROBCE

Pěnový materiál vyrábíme a zpracováváme už přes 20 let.

Naše výrobky si sami navrhujeme, tak aby měnily dětské pokoje v království. Máme rádi minimalistický design.
Produkty navrhujeme s ohledem na udržitelnost.

Vyrábíme sériově i na zakázku.

Nejnovější hodnocení produktu