DIY / Montessori aktivity doma - přiřazování tvarů

blog zrzky_razítkování-01_1

Když jsme byli s Jakubem naposledy v Montessori, cíleně si vybíral veškeré přiřazovací aktivity. A to jsem si myslela, že už je to za ním. Celou hodinu seděl zadumaně a soustředěně u stolečku, kam si pečlivě nosil všechny ty tácky s barvami, minerály, zvířata a tvary. Tvary ho zaujaly natolik, že jsem si řekla, že se hecnu a zase zkusím něco doma připravit. Inspirovala jsem se přímo v Montessori a využila jsem pěnový papír a naši novou magnetickou folii, kterou jsem dětem nedávno nalepila do nového pokojíčku do herní zóny.

DIY_pena_tvary_tit

SEZNAM VŠEHO, CO BUDETE NA TVAROVÉ MAGNETY POTŘEBOVAT:

A teď k samotnému tvoření přiřazovací aktivity pro Jakuba. Začala jsem tvary. Na podobném principu by mohly krásně fungovat i barvy, nebo i čísla a písmena...

K postupu toho není tolik co říct. Na pěnový papír obkreslete různé tvary - podle věku dítěte rozmyslete složitost. Já šla zatím tou jednoduchou cestou. Našla jsem doma různé kostky a vykrajovátka na perníky a plastelínu.

Tenkým fixem jsem si všechno obkreslila a tvary z papíru vyřízla nožíkem. Zastávám názor, že to co je s láskou doma vyrobené, nemusí být extra precizní :) Všechny tyto vyřezané tvary jsem si zároveň křídovým fixem obkreslila na magnetickou tabuli (křídový fix je super věc, tahy jsou preciznější a jen tak jednoduše se nesmyje). Pěnové tvary jsem podlepila malými čtverečky magnetické samolepky a bylo hotovo. Úplně celá příprava mi zabrala tak hodinu.

Jako první vyzkoušela Klára, když Jakub spal, a líbilo se jí to. Za půl minuty sice měla splněno a prý to raději nechá Kubíkovi, na ni je to moc primitivní :)

banner_výrobce_úzký

JSME ČESKÝ VÝROBCE

Pěnový materiál vyrábíme a zpracováváme už přes 20 let.

Naše výrobky si sami navrhujeme, tak aby měnily dětské pokoje v království. Máme rádi minimalistický design.
Produkty navrhujeme s ohledem na udržitelnost.

Vyrábíme sériově i na zakázku.

Nejnovější hodnocení produktu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení